Report: Improsbor

Sešlo se cca devět hudebnických wanabe a dvě hudebnice. Hudební složení bylo – 1 kytara, 1 trubka, 1 flétna, 2 tyče, 1 kýbl, 1 kolo, 1 barel na vodu, 2 lahve (jedna z nich úspěšně vypita ještě před začátkem produkce) a několik variací chrastících a ťukacích předmětů. Skupinu doplňoval zvuky nevydávající fotograf.

Aby šlo během putovního koncertu odlišit kakofonii od důmyslné hudby, vyrazila celá skupina na první a zároveň poslední zkoušku – do Sherwoodu u Hlavního nádraží. Po cca 20 minutovém zkoušení se sbor vydal napříč Václavským náměstím. Směs koled, trampských písní, neznalosti textů a všeobecných pazvuků příjemně usměrňovala kytara, jíž vládla jistě profesionální zpěvačka… takže se místy dokonce i jednalo o hudbu, když se všem dařilo.

Bohužel jsem musel (spolu s v práci ukradeným barelem) skupinu opustit po cca půl hodině. To sboru ovšem hudebně nejspíše jen pomohlo. Na zveřejněném videu zpívá a hraje uskupení na dolním konci Václavského náměstí. Zde se již připojilo několik dobrovolníků, kteří si Slavíky střihli se sborem bez donucení či verbování.

Příspěvek byl publikován v rubrice Reporty z akcí a jeho autorem je S.Volfik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář