Report: Metrohr

Protože jezdit metrem jen tak z bodu A do bodu B svede každý, rozhodli se hybné síly za Děsírem stojící o zpestření hromadné dopravy. Na programu metrohrádek, vypsaných na 13.8., se našla jak parafráze na honěnou, tak na schovávanou. Účast byla příjemně vysoká a slunko svítilo.

První na programu byla skupinová honěná na svaté trojici metra. Mezi stanice Florenc, Můstek a Muzeum jsme vyrazili ve dvou nezávislých trojicích, které na sebe uzmuli roli lovné zvěře. Lovci (všichni ostatní) museli vždy skupinku uhnat ve větším počtu (čti ve alespoň ve čtyřech), za každé ulovení si každý lovec připsal bod. Podle autora tohoto reportu se nejednalo o fér hru, neb hned do prvního kola nastoupil s jednou dámou rudovlasou a druhou fialovovlasou. Takže jsme měli opravdu velmi nenápadnou skupinu.. :)

Po honěné přišlo na řadu nadzemní zpestření – na plácku hned pod Svatým Václavem jsme se s vervou nadšených osmiletých děti na hodině tělocviku do hraní rybiček a cukrkáva. Přítomní kolemjdoucí nám s úsměvem na tváři vyklidili téměř celou plochu, takže hrát bylo kde a defakto jsme i rozšířili řady. Na dvě hry cukrkávy se k nám přidala jedna cca pětiletá holčička.

Ovšem zpátky pod zem! A na regulérní schovávanou. V jednom vlaku (tj. všech vagonech) jsme hráli na schovávanou. Dva honiči chodí po vagonech a hledají všechny hrající děsíráky. V zastávkách se smí přebíhat mezi vagony, převlékat se, schovávat se pod sedačky a do cizích kočárů, pokud přidružená maminka dovolí. (Ne, to nikdo neudělal. Myslím.)

Pěkně po hobitovsku jsme projeli tam a zase zpátky… a v tento moment se autor reportu oddělil a vydal se metrem trapně tradičně za svými záležitostmi. Ovšem že zábava byla i poté napoví fotky z akce.

Příspěvek byl publikován v rubrice Reporty z akcí a jeho autorem je S.Volfik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář